2018 11 26 koncert trąbkowy

2018 11 13 koncert fortepianowy

2018 09 13 koncert kontrabasowy

 

Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim serdecznie zaprasza na koncert muzyki poważnej, który odbędzie się 13 września 2018 r. o godzinie 17.00 w Auli PSM I st. przy ulicy Kościuszki 28 w Starogardzie Gdańskim.

W programie usłyszymy muzykę kontrabasową w wykonaniu Jędrzeja Kacprzyka - uzdolnionego kontrabasisty młodego pokolenia – obecnie doktoranta i asystenta prof. Leszka Sokołowskiego, wykładającego kontrabas w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przy fortepianie artyście towarzyszyć będzie dr hab. Elżbieta Pasierowska – Kołodziej, prof. AM.
Podczas tego niecodziennego koncertu melomani będą mogli wysłuchać m.in. wirtuozowskie utwory napisane specjalnie na kontrabas, które należą do kanonu literatury muzycznej, począwszy od muzyki okresu klasycyzmu i romantyzmu, a na muzyce współczesnej skończywszy. Współczesna technika gry na kontrabasie rozwinęła się do tego stopnia, że obecnie nie ma już barier i ograniczeń, które w przeszłości zawężały możliwości wykonawcze kontrabasistów. Dzisiaj w zasadzie większość literatury smyczkowej (skrzypcowej i wiolonczelowej) dostępna jest dla kontrabasu, o ile oczywiście technicznie sprosta jej wyzwaniom solista. Jędrzej Kacprzyk posiada wszelkie atuty wirtuoza kontrabasu, którego kariera artystyczna dopiero się zaczyna, spodziewamy się więc, że będzie to ciekawe wydarzenie artystyczne w naszym mieście – powiedział Tadeusz Negowski dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim.

Wstęp na koncert jest bezpłatny!  Zapraszamy więc wszystkich entuzjastów muzyki klasycznej na koncert, który rozpocznie w szkole nowysezon artystyczny 2018/2019.

W programie koncertu:

E. Nanny - Kaprys nr 6H. Fryba - Allemande i Gigue ze Suity w Starym Stylu
C. Ditters von Dittersdorf - I część Koncertu E-dur
F. Hertl - Sonata na kontrabas i fortepian
Z. Szostak - Ad Libitum et Quasi Polonaise
R. Gliere - Intermezzo i Tarantella

Jędrzej Kacprzyk – kontrabas
Elżbieta Pasierowska-Kołodziej - fortepian

 

 

Jędrzej Kacprzyk urodził się w roku 1993 we Włocławku. W wieku 15 lat rozpoczął edukację muzyczną w klasie kontrabasu mgra Andrzeja Wyrwickiego w PSM we Włocławku, by po 4 latach nauki podjąć studia w klasie st. wykł. Janusza Dobrowolskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku, które ukończył z wyróżnieniem.
Obecnie pracuje nad doktoratem pod kierunkiem prof. Leszka Sokołowskiego oraz wykłada jako asystent w swojej macierzystej uczelni.
W roku 2015/2016 studiował na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie wieloletniego lidera grupy kontrabasów Wiener Philharmoniker – Aloisa Poscha. Jędrzej Kacprzyk jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach kontrabasowych m.in. (Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. Adama Bronisława Ciechańskiego, Przesłuchania CEA, Polskie Spotkania Kontrabasowe w Mielcu, Akademicki Konkurs Kontrabasowy w Łodzi). W roli solisty zadebiutował z Orkiestrą Akademii Muzycznej w Gdańsku w 2016. Jako solista ma na swoim koncie wiele prawykonań utworów solowych oraz kameralnych, m.in. “Duet na kontrabas i fortepian” Piotra Jędrzejczyka wraz z Izabelą Paszkiewicz oraz “Koncert na kontrabas i orkiestrę” Szczepana Magiera z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną.

2018 10 02 recital obojowy